umělecká galerie

porota

Danuše Siering

Majitelka kultovní Černé labuti v centru Prahy. Na jejím 8. patře se nachází galerie a hudební klub. Již třicet let žije v Berlíně a 27 let pracuje v Praze, kde je téměř každý týden dva-tři dny. Každé město má v sobě něco výjimečného, ale také něco, co by se dalo ještě vylepšit. Snaží se propojit svým bytím a svými zkušenostmi to nejlepší z obou měst. Své poznatky by chtěla shrnout v připravované knize „Česko-německá abeceda“.

Danuše Siering (porotkyně) na Vícnežpráce.cz

Václav Tobrman

Multiinstrumentalista a zpěvák, moderátor, hudební skladatel, básník a recitátor, textař, ale hlavně vášnivý experimentátor ve všech oblastech umění, kterými se zabývá. Umístil se mezi nejlepšími pianisty v České republice. Vše co dělá, dělá s láskou a zápalem pro věc. Je také autorem písně, kterou složil pro vítězku projektu e-moc-e v kategorii poezie. K té také vznikl videoklip, který představujeme na konci tohoto článku.

Václav Tobrman (muzikant porotcem) na Vícnežpráce.cz

Marta Marinová

Zpěvačka, hudebnice, skladatelka, herečka. Působí v souboru Linha Singers, v jazzových formacích Prime Time Voice a Coffee Time, je dlouholetou členkou divadla Sklep. Příležitostně spolupracuje s Ostravským centrem nové hudby.

Marta Marinová (rozhovor) na Vícnežpráce.cz

Monika Pavlíčková

Celý svůj profesní život se zabývá marketingem, který dnes i vyučuje. Snaží se a vždycky se snažila, aby mezi všemi moderními procesy a technologiemi nezapadaly lidské vztahy, které považuje za nesmírně důležité. Proto se pořád snaží učit hlavně od moudrých lidí. Jejím velkým koníčkem je psaní. Vydala tři knížky a v současné době se kromě jiného věnuje i psaní scénářů. Poezie pro Moniku vždy byla tím, k čemu se utíká, když jí je nejvíc smutno nebo nejvíc veselo. Získala nejvyšší ocenění prezidenta ČR LadyPro v roce 2003.

Monika Pavlíčková (porotkyně) na Vícnežpráce.cz

Lucie Dolfi

Kulturní nadšenkyně, kultura jí prakticky provází celým životem. 10 let pracovala v oblasti produkce jazzové hudby, nyní již 10. Rokem jako kastelánka Jindřišské věže. Hraje amaterské divadlo, má ráda hudbu, tanec, knihy a život…

Lucie Dolfi (kastelánka a porotkyně) na Vícnežpráce.cz

Vlasta Rydlová

Kromě vlastní výtvarné práce pořádá výstavy výtvarníkům na méně obvyklých místech. Organizuje mezinárodní výtvarná sympozia, festival a spoustu dalších kulturních akcí. V porotě zastupuje produkční tým Vršovického divadla Mana.

Vlasta Rydlová (porotkyně a pravá ruka umělců) na Vícnežpráce.cz

Jan Kunovský

Jako akademický malíř se ve své současné tvorbě inspiruje převážně divadlem, respektivě jeho múzou primabalerínou baletu Národního divadla. Jedním z jeho rozsáhlejších cyklů je projekt Nebezpečná setkání, inspirovaný právě baletním představením Valmont. Zatím realizoval více než devět desítek samostatných výstav a je autorem více než pěti desítek výtvarně-tanečních performancí.

Jan Kunovský (malíř porotcem) na Vícnežpráce.cz

Erika Merjavá

Divadelnice, která se snaží víc ptát, než odpovídat. Víc nechat tvořit ostatní, než sama tvořit. Ze společné tvorby vznikají nejúchvatnější věci. Síla je větší v společenství než v individualismu. Když se člověk musí vzdát svého sebelepšího nápadu pro dobro celku. To je např. základ improvizace. A improvizace je v životě strašně důležitá. Takže snad jsem člověk, který se snaží jak v osobním životě, tak i v tvorbě, improvizovat a učí se naslouchat. Bez naslouchání není improvizace a opravdové tvorby a vlastně ani života. Dialog místo monologu. I když v malířském, fotografickém, básnickém, či spisovatelském umění je individualismu možná vice. Ale bez naslouchání to nejde. Takže taky je to věc dialogu. Dokonce možná jemnějším než v jiných druzích umění.

Erika Merjavá (rozhovor) na Vícnežpráce.cz

Elena Sonenshine

Zpěvačka písní, milovnice přírody a hlavně všeho živého, obzvláště psů. Snem je pro ní práce v útulku pro zvířata, nejlépe na Novém Zélandu nebo návštěva pražské ZOO uvnitř pavilonu slonů. Je jednou z předních jazzových zpěvaček v České republice. V České republice nahrála písničky s Big bandem Felixe Slováčka, poslala je do bostonské university Berklee College of Music, kde Elena získala stipendium ke studiu hudby a zpěvu. Tam pobírala také soukromé hodiny u Boba Stoloffa, který působil v kvartetu s Bobby McFerrinem.

Elena Sonenshine (zpěvačka v porotě) na Vícnežpráce.cz

Milan Deutsch - zakladatel projektu

Expert na komunikaci, média a kulturu. Začínal s fotografií a malbou, později přidal také poezii a prózu, hudební tvorbu a divadlo. Vedle praxe v oblasti komunikace (vlastní společnost EMD consultants a EMD production) se věnuje tvorbě, produkci a podpoře kultury v různých podobách. V roce 2006 založil projekt e-moc-e.

Wikipedie

TOPlist

Programování a správa lev@pro-company.info