umělecká galerie

Galerie Černá labuť představí fotografie Petra Gesiericha spolu s vítězem kulturního projektu e-moc-e

V říjnu přijede do Prahy představit své fotografie Petr Gesierich. Rodák z Ostravy, který v osmdesátých letech emigroval na Západ, nyní profesionálně působí v Berlíně. Sám tvrdí, že motivy vůbec nehledá. Témata si prý vždy nacházejí jeho a jako fotograf je pouze neustále připraven je zachytit. Ke své práci přistupuje stejně jako Picasso, který prohlašoval, že „nehledá, ale nachází“. Často fotí dění na ulici. Jak sám říká, nezajímá ho póza, ale „intenzivní zachvění daného momentu“. Více na http://xuru.eu/.

Spolu s ním vystaví své fotografie vítěz letošní soutěže e-moc-e, Zdeněk Janošec Benda. Ten je zajímavou osobností českého malířství a fotografii se začal blíže věnovat v roce 2008. V současnosti pracuje jako umělecký kašér v Divadle loutek Ostrava.

Výstava potrvá od 7.10. do 3.11. 2013.

Touto výstavou a vernisáží uzavře Černá labuť jednu svou etapu. Po třinácti letech projde galerie a divadlo rekonstrukcí a v březnu 2014 otevře nový kreativní koncept art & gourmet Černá labuť, rozšířený o FUSION RESTAURANT.

Projekt e-moc-e, který spolu s galerií Černá labuť výstavu pořádá, je neziskovým sdružením, které již osmým rokem podporuje umělce v oblastech malba, grafika, poezie a hudba. Každý rok vybírá porota složená z galeristů, profesionálních umělců a osobností české kulturní scény vítěze, kterým zprostředkuje výstavy, koncerty a umělecká setkání.

Kontakt:
Černá labuť, Na Poříčí 25, Praha 1, 8. patro, http://www.cernalabut.cz/
Milan M. Deutsch, e-moc-e, tel: 775 556 587, milan.deutsch@emd-pr.cz, www.e-moc-e.cz

TOPlist

Programování a správa lev@pro-company.info